Jestem chora - trenować, czy odpuścić?

Nadszedł okres wzmożonych zachorowań na przeziębienie. 


Podjęłaś nowe wyzwanie. Przyrzekłaś sobie, że tym razem się nie poddasz i sumiennie wykonasz wszystkie treningi, co do JOTY. A tu bach! Katar i ból gardła jak talala... No i co zrobić? Ćwiczyć? Nie ćwiczyć? Oto jest pytanie... na które znajdziesz poniżej odpowiedź. :) Czytaj dalej!


Źródło: www.se.pl
Wszystko zależy od tego w jakim stanie jesteś. Jeżeli to zwykłe przeziębienie, którego doświadczyłaś nie raz i wiesz, że możesz z nim normalnie funkcjonować (czyt. lekko cieknie z nosa i swędzi gardło) możesz śmiało wykonać swoje dzisiejsze zadanie. Jeśli jednak masz gorączkę, czujesz ból kości i osłabienie – czas na ODPOCZYNEK. W takim stanie dodając ćwiczenia możesz bardzo pogorszyć sprawę. 

Czujesz, że możesz, ale jednak coś jest „nie halo” zamień dzisiejszy ostrzejszy trening cardio na zwykły spacer po świeżym powietrzu, zamiast mocnego siłowego wskocz w wygodne dresiwo i zrób sobie godzinkę relaksacji – jogi lub stretchingu. To na pewno Ci nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie wspomoże organizm w regeneracji.

Do oceny stanu i możności wykonania treningu może posłużyć Ci także pewna zasada dotycząca występowania objawów. Jeśli występują one od „głowy po szyję”, czyli masz wspomniany katar, kichanie, kaszel, swędzące gardło – prawdopodobnie nic nie stoi na przeszkodzie wykonania treningu. Gdy objawy występują od „szyi w dół” - masz bóle klatki piersiowej, mięśni, łamie Cię w kościach – powiedz sobie STOP i poczekaj, aż poczujesz się w 100% na siłach.

PAMIĘTAJ! Nic przeciwko sobie. SŁUCHAJ SWOJEGO ORGANIZMU! 

SYROP Z CZOSNKU, MIODU I CYTRYNY


Właśnie męczysz się z przeziębieniem? Wypróbuj koniecznie sprawdzony przez nas przepis na syrop z czosnku, miodu i cytryny.
Źródło: http://medycyna-alternatywna.wieszjak.polki.pl/

Składniki:
- pół szklanki miodu spadziowego,
- sok wyciśnięty z 4 dużych cytryn,
- 4 duże ząbki czosnku.

Przygotowanie:
1. Ogrzać miód w naczyniu z ciepłą wodą. Nie gorącą – tylko ciepłą – miód traci swoje właściwości lecznicze i antybakteryjne jeżeli potraktujemy go mikrofalami albo temperaturą wyższą niż 50 stopni.

2. Dodać sok z cytryny i zgnieciony w prasce czosnek. Najlepiej robić to w słoiku który po zakręceniu trzeba potrząsać żeby wszystko dokładnie się wymieszało. Można użyć do tego miksera, ewentualnie dodać łyżkę przegotowanej, ciepłej wody żeby szybciej się wymieszało.
3. Odcedzić czosnek.

Syrop można podawać już po kilku godzinach. Należy go przechowywać w lodówce kilka tygodni, więc dobrze jest robić niewielkie porcje, a często.

Spożywaj rano i wieczorem po jednej łyżeczce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz